Rekapitulace úspěšného roku 2018

Krátkou rekapitulaci roku jsem rozdělil do několika částí – obrat a objem, ocenění a vzdělání.
 Obrat a objem –

V roce 2018 jsem zprostředkoval prodej, nebo pronájem 14 nemovitostí v celkové částce více jak 21 mio.Kč. Jednalo se o prodej bytových jednotek, rodinných domů, chat/chalup, pozemků a komerčních prostor.

Ocenění

V roce 2018 se mi podařilo dosáhnout několika ocenění.

V květnu jsem se stal makléřem a makounem měsíce v kanceláři. V rámci RE/MAX G8 Reality jsem se umístil na 10 místě a v rámci RE/MAX ČR to stačilo na 20 místo, bráno obratově. V září jsem se stal též makounem měsíce kanceláře. Řebříček za rok 2018 v rámci RE/MAX ČR není ještě hotov, slavnostní představení bude na celorepublikovém RE/MAX Convention, ale podle průběhu celého roku odhaduji umístění do 200 místa.

Vzdělávání –

V roce 2018 jsem se zúčastnil několika školení, např.: marketing nemovitosti na sociálních sítích, práce s poptávajícími klienty, práce v terénu, atd. V druhé polovině roku jsem absolvoval několik dalších školení, které mi sloužili jako příprava na zkoušku Certifikovaný realitní makléř (CRM) dle ISO 17024. Jedná se o nejvyšší možnou kvalifikaci realitního makléře v ČR a EU. Školení byla zaměřena na právní záležitosti s prodejem a pronájmem nemovitostí v soukromém a družstevním vlastnictví, občanský zákoník, zákon o insolvencích, oceňování nemovitostí, vady nemovitostí atd. Po náročné přípravě, včetně doložení praxe a zpracování případové studie jsem absolvoval výše zmíněnou zkoušku. Jedná se o třístupňovou zkoušku (písemná část, ústní část a následná obhajoba případové studie). Zkoušku jsem absolvoval s výsledkem – prospěl.

Stal jsem se jedním z cca. 158 realitních makléřů v ČR, kteří tuto zkoušku zvládli a můžou se tedy pyšnit titulem – Certifikovaný realitní makléř (CRM). V současné době jsem jediným realitním makléřem, který má tuto kvalifikaci na Písecku.

Závěrem bych chtěl poděkovat všem svým klientům, kteří mi důvěřovali a svěřili prodej, pronájem svých nemovitostí.